Prawa autorskie

Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym blogu są mojego autorstwa i stanowią moją własność.Jeśli jest inaczej-wyraźnie informuję o tym.Proszę nie kopiować ich i nie rozpowszechniać bez mojej zgody.Dziękuję.

czwartek, 8 marca 2012

W poszukiwaniu wiosny...

....zapędziłam się do bońskiego ogrodu botanicznego.Chciałam tylko sprawdzić czy już otwarty i co się okazało?Że jest otwarty cały rok!A ja ,gamoń jeden,tego wcześniej  nie sprawdziłam wiedząc,że nasze są zimą zamknięte.Ale teraz to z pewnością nadrobię,już sobie planuję jak to będę tam z drutkami latała :)
Ogród Botaniczny w Bonn już pokazywałam tutaj ,to było latem a teraz wiosna będzie :)
Teraz panuje tam cisza i spokój,niewiele osób jeszcze tu zagląda ale niech się tylko zrobi troszkę cieplej zaraz wszystko obsiądą studenci.W barokowym pałacu Poppelsdorf,będącym niegdyś siedzibą arcybiskupów-elektorów Kolonii, mieści się obecnie uniwersytet do którego należy też ogród.
 Wiosna jest  naprawdę bardzo wczesna,jeszcze niewiele kwiatów można spotkać.

Ale roślinki są przygotowane,niech no tylko słonko porządniej zaświeci ,bo ostatnio to tylko deszcz i zimno,a wszystko ruszy z kopyta :))


Jeszcze wiele roślin chowa się pod zimowym słomianym okryciem.

 Wszędzie za to pełno krokusów


 W ogrodzie trwają intensywne wiosenne prace.Tu-powiększanie grządek kwiatowych.

 W kącie nieco sfatygowane przez mrozy,jeszcze osłonięte, kamelie,ale pączki już mają  wielkie.Na kamelie trzeba by się wybrać do kolońskiej Flory,mają tam imponującą kolekcję kamelii.Raz już udało mi się trafić tam akurat w porze ich kwitnienia,przepiękne.
No i deszcz mnie z ogrodu wygonił :( Ale jeszcze tam wrócę,na pewno :)
Coś mi tu blogger jakieś cuda z czcionką wyprawia,raz mam prosta raz pochyłą.Ale dobra,najważniejsze,że jest napisane :))

Miłego dnia :)) 

I witam  nową obserwatorkę Kasię :))

5 komentarzy:

 1. Ale Ci zazdroszczę! Ja uwielbiam ogrody botaniczne. Mogłabym tam przebywać godzinami. Do dyspozycji mam wrocławski lub arboretum w Wojsławicach ale wszędzie daleko i nie mogę bywać często. Więc mocno zazdraszczam :-))))Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uwielbiam i jak tylko mam jakiś w zasięgu to bywam namiętnie:)).Tutejsze mają jeszcze tę zalete,że są za zupełną darmochę to mozna bywać do upojenia.A wrocław i Wojsławice też zaliczam gdy tylko mogę :))Pozdrowionka:))

   Usuń
 2. Uwielbiam przeglądać Twój blog, tyle się u Ciebie dzieje, tyle w Tobie pasji....ale dzisiejsze zdjęcia....są boskie. Wielki buziaczek:) Anonimowa dziergaczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Anonimowa Dziergaczko :))Pozdrawiam:)

   Usuń
 3. Piękny ogród, a wiosna tam już zdecydowanie atakuje skoro kwitnie zdaje się jakaś cebulica i żółty zawilec i jeszcze kilka ciekawych roślin. Ach zazdroszczę Ci tego ogrodu.

  OdpowiedzUsuń