Prawa autorskie

Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym blogu są mojego autorstwa i stanowią moją własność.Jeśli jest inaczej-wyraźnie informuję o tym.Proszę nie kopiować ich i nie rozpowszechniać bez mojej zgody.Dziękuję.

środa, 17 kwietnia 2013

Magnolie

Zakwitły:))
Głównie białe,najwcześniejsze,te kwitną jak szalone:))
Ich delikatne kwiaty może nie są tak efektowne jak różowe niemniej pełne uroku. Pełno ich nie tylko w ogrodach ale i na ulicach.
Różowe też nie pozostają w tyle i starają się jak mogą i to z dobrym skutkiem:))A to jest mój osobisty podgląd na magnoliowe postępy w kwitnieniu:)))Widok z okna.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego,że ciągle pokazuję to samo ale co ja poradzę na to,że mnie to   wciąż od nowa zachwyca:)))A co warta jest przyjemność którą nie można się podzielić?Więc się dzielę:))

20 komentarzy:

 1. Cudne zdjęcia, uwielbiam zapach magnolii. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz,ze nawet nie wiem czy te pachną:))

   Usuń
 2. Dziel się Tonko, dziel:)))))Cudowne magnolie:)U mnie jeszcze w kosmatych pączkach. Pozdrowionka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co tam,zakwitną przecież,lepiej późno niż wcale:))

   Usuń
 3. Komu kwitną, temu kwitną :-(
  W Gdańsku dopiero śnieg stajał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to już jest "do przodu",tylko patrzeć magnolii:))

   Usuń
  2. Zaglądam codziennie moim obu magnoliom w pąki, ale jeszcze drzemią ;-)

   Usuń
 4. Ja nie wiem, czy tam jest tak dużo magnolii, czy u nas tak mało - a przynajmniej w mojej okolicy? Owszem, można je spotkać, ale dość rzadko. Jest w Cieplicach takie olbrzymie drzewo, kwitnie na różowo i zawsze specjalnie tam jadę, żeby się nasycić niesamowitym widokiem. Ale kiedy to będzie? Moja maleńka magnolia została zeszłej zimy zżarta przez sarny i już nie kwitnie, nie wypuszcza nawet listków... Dziękuję, Tonko za te zdjęcia, dla mnie to wielka przyjemność :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest ich tu Elu bardzo dużo,gdy przyjechałam do Niemiec po raz pierwszy byłam oszołomiona ich ilością i różnorodnością,rosną też często jako zieleń miejska po prostu.Przykro mi z powodu Twojej magnolii,może jeszcze odżyje:)Pozdrawiam serdecznie:))

   Usuń
 5. Całe szczęście , że dzielisz się z nami magnoliowym widokiem. U nas klimat nie sprzyja magnoliom. Ja pierwszy raz zobaczyłam magnolię w ogrodzie botanicznym w Warszawie. Zachwyciły mnie piękne kwiaty.Po kilku latach trafiłam na sadzonkę u ogrodnika. Kupiłam. Puki była mała , na zimę otulałam ją ociepliną. Ubiegła zima była bardzo mroźna , bez śniegu. Przemarzła całkowicie. Czekałam długo na oznaki życia. I już nie mam magnolii. Tak , że cieszą mnie Twoje zdjęcia. Pozdrawiam . I czekam na kolejne relacje ze spacerów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas na zachodzie magnolie nie są taką rzadkością ale też nie ma ich wiele.W moim mieście najpierw były dwie stare magnolie,pewnie jeszcze poniemieckie,i gdy kwitły to wszyscy to nadzwyczajne zjawisko z zachwytem oglądali.Potem posadzono dwie następne(w tym jedną w ogrodzie u rodziców mojej przyjaciółki)więc były już cztery do podziwiania.I długo te cztery królowały w mieście:))Teraz magnolie nie są już czymś nadzwyczajnym,pojawiły się nowe odmiany ,całkiem dostępne ale wciąż te cztery kwitnące seniorki są p[oza wszelką konkurencją:))Pozdrawiam:))

   Usuń
 6. Magnolie są cudne!!! Musze "polecieć" do Wilanowskiego Pałacu, bo tam najwcześniej zawsze kwitną magnolie. Ciekawe czy już kwitną, bo dopiero od kilku dni jest cieplej.
  Miłego,;)

  OdpowiedzUsuń
 7. piękne....kocha magnolie...u nas jeszcze nie kwitną..wszystko dopiero się budzi....

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudnie kwitną :-) Piękny masz teraz widok z okna...
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie kwitną :) mogłabym patrzeć godzinami :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pokazuj, bo przyroda jest piękna. Widzę, że u Ciebie wszystko szybciej zakwita. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne magnolie. U Ciebie szybciej wszystko zakwita. Nie mam nic przeciwko tym zdjęciom, mogę patrzyć i cieszyć oczy. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. uwielbiam magnolie, pokazuj wiecej:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam magnolię i nie mogę odżałować, że nie mam miejsca na takie drzewo

  OdpowiedzUsuń
 14. Magnolie powinny kwitnąć cały rok!

  OdpowiedzUsuń