Prawa autorskie

Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym blogu są mojego autorstwa i stanowią moją własność.Jeśli jest inaczej-wyraźnie informuję o tym.Proszę nie kopiować ich i nie rozpowszechniać bez mojej zgody.Dziękuję.

środa, 5 października 2011

Kapelusik raz jeszcze

Pokombinowałam trochę z czapeczką i oto efekt
Czapka była dużo za duża,jak duża  to widać na jednym ze zdjęć poniżej.Z długością nie było problemu bo i tak miała być wywinięta ,gorzej z szerokością.Zastanawiałam się nad powtórnym praniem ale po namyśle zrezygnowałam.Zszyłam ją po prostu od wewnątrz na maszynie,nadmiar wewnątrz wycięłam,szew zamaskowałam sznureczkiem (przy okazji opanowałam sztukę robienia sznurka na laleczce dziewiarskiej) ,nadmiar sznurka użyłam jako ozdoby potrzebnej do zamaskowania nierówności po szwie i cięciu.I tak wyszło to co widać :))Po tych zabiegach kapelusik stracił odrobinę na kształcie ale nie rzuca się to w oczy.
Może się nawet zdarzyć ,że go założę jeśli przyjdą mrozy :))
I trochę danych technicznych-wełna creative filz&fun  firmy Rico Design ,50g/50m,wyszło 4 motki,druty nr 5
Według mnie wełna na ten projekt jest za gruba,powinna być 100m/50g i wtedy pasowałby opis idealnie.
Nabierałam na czapkę 124o.,z tak grubej wełny powinno być mniej,tak ze 110 powiedziałabym.No chyba że ktoś ma tak dużą głowę :))

I w ten oto sposób wyczerpałam juz chyba  limit postów na ten tydzień :)))

Życzę słodkich snów :)Dobranoc

2 komentarze:

  1. Może ma on jakieś mankamenty ale tak sprytnie je zatuszowałaś , że nic nie widać. Nadal mi się bardzo podoba. A jak widać na zdjęciu , jest bardzo twarzowy. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń