Prawa autorskie

Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym blogu są mojego autorstwa i stanowią moją własność.Jeśli jest inaczej-wyraźnie informuję o tym.Proszę nie kopiować ich i nie rozpowszechniać bez mojej zgody.Dziękuję.

niedziela, 11 lutego 2024

Działkowe opowieści

       Wprawdzie jest środek zimy ale ,jak przystało na rasowego działkowca,mnie już od stycznia "nosi"i jak już pisałam,sezon ogrodniczy u mnie już zaczęty.Metodą winter sewing wysiałam już dużo bylin a następne czekają na swoją kolej.

Przez te wysiewy popadłam w konflikt z sąsiadem.Gdy leżał śnieg, nie chciało mi się odkopywać drzwi do garażu żeby wywieźć butelki z wysiewami na działkę i czekając aż śnieg stopnieje,co miało nastąpić niebawem,postawiłam kilka  pod domem.No i nie spodobało się to sąsiadowi z niezwykle wrażliwym poczuciem estetyki:)))

Ale tymczasem śnieg stopniał,butelki  na działce i ,przyznaję,nie stanowią ozdoby,tyle tylko że tam nikomu to nie przeszkadza.

                                        
Zresztą  działka,to w tej chwili istne pobojowisko bo udało się poprzycinać bądź powycinać drzewka i krzewy,natomiast nie udało się jeszcze tego uprzątnąć.Tak więc wygląda jak wygląda :(.

                                  

Tak szczerze mówiąc,mój RODOS nigdy nie wygląda idealnie.Można powiedzieć,że to połączenie zero waste z recyklingiem.Do tego np.wypielone chwasty lub pocięte drobne gałązki zostają najczęściej na tym samym miejscu tworząc ściółkę i kompost.
Moje butelki już nie są całkiem puste ,pierwsze niebieskie groszki rosną całkiem ładnie a i sałata się pokazała.
I niestety pierwsze ślimaki też już są ! :(((
Następna porcja groszków czeka na wysiew.
W sobotę był naprawdę piękny,prawie wiosenny dzień.Grzechem byłoby nie skorzystać.Trochę gałęzi uprzątnęłam,sprawdziłam co z siewami i sadzonkami sprzed zimy.Ukorzeniłam kilka gałązek lawendy i ładnie przetrwały mrozy.Powoli wychodzą już tulipany,których trochę posadziłam w doniczkach ,część na działce,część pod domem ( w tym wypadku sąsiad już nie protestuje :)).Róże w doniczce też żyją i mam nadzieję,ze się ukorzeniły.
Pierwsze oznaki nadchodzącej i niecierpliwie wyczekiwanej wiosny też znalazłam.


Ciemierniki dopiero zaczynają kwitnąć,wydaje mi się jakoś późno w ty roku.Ale może mi się tylko wydaje.Wycięłam im stare liście i teraz będą mogły pokazać się w pełnej krasie.
Jak zawsze pod liśćmi pełno nowych siewek.U was też się tak sieją?U mnie ciemierniki rosną głównie w cieniu pod krzakami gdzie trochę słońca dociera tylko latem,choć w słońcu też mam.Rosną doskonale i w słońcu i w cieniu,ale w cieniu jednak chyba lepiej i dłużej kwitną.
Sporo się działo na nieużytku na który mam chrapkę.Jest to górka za moją działką,porośnięta gęsto dziką różą,jeżynami,starymi wiśniami czy bliżej mi nieznanymi drzewkami.Jednym słowem chaszcze.

Dużą część tych chaszczy zdołaliśmy wyciąć ale jak i na działce,nie dało się jeszcze ich sprzątnąć.Dużo też jest jeszcze do wycięcia .Ale pomału.W przyszłym tygodniu ma być lepsza pogoda więc może uda się więcej zrobić.
Kawał pola :))))A to nie całość.
Ale oczami wyobraźni widzę już to morze kwiatów i popatrzcie tylko jaki ładny widok stamtąd będzie, z zamkiem w tle:))).


Miłej niedzieli :))U mnie pochmurno,mgliście i deszczowo ale ciepło.6 komentarzy:

 1. Witaj, bedzie ciekawie, czekam na wysiane roslinki w pelnej krasie,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę trzeba będzie poczekać, dopiero mamy luty ale mam nadzieję że latem będzie pięknie:))

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Gdybym nie wiedziała że to luty,pomyślałabym że już jest :).

   Usuń
 3. Całkiem poważne przygotowania. Bardzo podziwiam. Ja jeszcze nic nie robiłam ogrodowo. Chociaż deszcze się już uspokoiły i jest dość ciepło, mnie z życia ogrodowego wyeliminowała infekcja trwająca długo i osłabiająca organizm. Nawet prac porządkowymi w ogródku nie mogę się podjąć. Twoje zasiewy wyglądają imponująco. Na pewno będzie ładny letni widok. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzystam na ile się da z ciepłej zimy żeby nadrobić jesienne zaległości,pierwsze wiosenne prace np.cięcie drzew i krzewów i jednocześnie przygotowanie górki na te piękne letnie widoki:)).Pozdrawiam:))

   Usuń