Prawa autorskie

Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym blogu są mojego autorstwa i stanowią moją własność.Jeśli jest inaczej-wyraźnie informuję o tym.Proszę nie kopiować ich i nie rozpowszechniać bez mojej zgody.Dziękuję.

piątek, 15 marca 2019

Realizacja ogrodowych planów

     Wiosna wpadła do nas na chwilę,podpuściła żeby np.prace ogrodowe zacząć i znów się ukryła.Cały czas wieje i to tak,że na mojej górce mam chwilami wrażenie,że odfrunę z tym wiatrem.Teraz wiatr nieco odpuścił to znów pada co i rusz.Ponieważ zamierzam intensywniej w ogrodniczkę się bawić,robię miejsce na warzywa.Oznacza to ,że z  części działki rośliny ozdobne muszą się przeprowadzić na inne miejsca.Podczas tych ciepłych dni wykopałam między innymi krzak białego pięciornika....
 

.... i nie bardzo wiedząc gdzie go posadzić, tymczasowo wrzuciłam do wiadra na czas,kiedy ja będę myślała gdzie by go tu -żeby już więcej go nie tarmosić.Myślę nad tym  już od jakiegoś czasu a biedny pięciornik wegetuje nadal w tym wiadrze.Pada, to raczej nic mu nie będzie.Dzisiaj deszcz nieco ustał,trochę obeschło,skoczyłam więc na działkę specjalnie po to ,by wreszcie  biedaka posadzić.

Zdecydowałam się na miejsce docelowe ale tam rośnie biała funkia....

Funkia WHITE FEATHER unikat o białych liściach
Zdjęcie ze strony producenta od którego na Allegro kupiłam-akex-Albamar
....nota bene i tak przeznaczona do przesadzenia bo jej za ciemno i zła na to, nie bieleje tylko (z tej złości pewnie )zielenieje.
Trzeba więc tę funkię najpierw wykopać.
Wykopałam.Ale że nie mam pomysłu gdzie posadzić , tymczasem więc do doniczki ,na przeczekanie.
Ale wszystkie odpowiednie doniczki zajęte!
Rozejrzałam się co by tu....Rozmnożona lawenda!Trzy doniczki zwolnię jak ją posadzę,wiem gdzie nawet:))

Posadziłam jedną,drugą ,trzecią...W wolną doniczkę wsadziłam funkię.
Przy okazji znalazłam pod krzakiem ,gdzie nie miały szansy się przebić, jakieś  narcyzy(chyba).

Wykopałam i przesadziłam.

Idąc do beczki po wodę,zawadziłam o wystającą i przeszkadzającą mi małą sadzonkę bzu,....

który przywędrował do mnie od sąsiadki.Szkoda było po prostu go wyciąć, więc wykopałam i posadziłam za altaną bo bzów nigdy za wiele.

Po czym zaczęłam wygrabiać trawnik i przy tym zastał mnie deszcz, a że nie lubię pracować w deszczu, to zwinęłam majdan,zerwałam bukiet ciemierników i ruszyłam do domu.

Gdy już wychodziłam z działki przypomniałam sobie - biedak pięciornik nadal siedzi w wiadrze!!!:))).

PS
Żeby była jasność-zdjęcia poglądowe,nic z tego co pokazane  (oprócz ciemierników) jeszcze u mnie nie kwitnie ;)

Miłego weekendu :)))

6 komentarzy:

 1. Oj, ta pogoda nie rozpieszcza wcale. A ja chyba zajmę się obsadzeniem skrzynek prymulami.Nie mam tylko pomysłu co dać na lato- słońce mam od rana do późnego popołudnia.W ub, roku to nawet aksamitki nie wyrobiły słońca i upału.
  Pięknie Ci kwitł pięciornik- miałam kiedyś z pomarańczowymi kwiatkami, ale słabo kwitł, miał wyraźnie za sucho.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam żółty w bardzo suchym i słonecznym miejscu ale rośnie bez problemu.Pelargonie dają radę na słońcu-mama miała balkon od południa i miały się dobrze, petunie może? Pozdrawiam:)))

   Usuń
 2. Piękna ta funkia, nie widziałam nigdy białej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też:))Mam ją drugi rok ale rosła w cieniu i niestety nie zrobiła się taka biała.Teraz posadzę w jaśniejszym miejscu i zobaczę co będzie.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja jeszcze udawałam, że za zimno na prace w ogrodzie, nic mi nie pozostanie tylko pójść za Twoim przykładem i ogród odwiedzić :)
  Ja też zachwycam się tą funkią - piękna jest - Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewne czynności już można wykonać,a nawet należy.Ja mam dużo sprzątania po cięciu,do tego znowu mi się koncepcja ogrodu zmienila a co za tym idzie mam dużo do przesadzenia a na to pora jest akurat dobra.Pozdrawiam :))

   Usuń